Depilacja – zapobieganie wrastaniu włosów

Kiedyś o depilacji nikt nie myślał – dzisiaj jest ona jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. To prawdziwe faux pass wyjść w środku lata w koszulce bez rękawów i kędziorkami pod pachami. Stąd szał na depilację – ale nie ma co ukrywać, wiążą się z nią też mniej przyjemne historie. Pomijając już fakt bólu, zdartego nie raz naskórka i pieczenia po samym zabiegu. Najgorsze i tak są…

wrastające włosy

Przyczyny wrastania włosów bywają różne. Najczęściej włosy wrastają po nieprawidłowo wykonanym zabiegu depilacji. Zły kąt zerwania plastra, za wolno – włos zamiast zostać wyrwany z cebulką zostaje złamany tuż pod powierzchnią skóry. Nie ma problemu, jeśli włos rośnie dalej jak rósł i potrafi wydostać się na powierzchnię. Problem zaczyna się, gdy włos zmienia swoją ścieżkę i zaczyna rosnąc pod skórą, z czasem zaczyna się zawijać, aż dochodzi do stanu zapalnego.

Wtedy kosmetyczka może nam pomóc pozbyć się takiego wrastającego włosa za pomocą igły, jednak nie raz potrzebna jest interwencja chirurga w cięższych przypadkach. Drugą możliwością jest zbyt delikatny włos, który nie ma siły przebicia, nie potrafi przedostać się przez gruczoł łojowy – często nadmiernie wysuszony. Dlatego tak ważne jest, aby skórę stale nawilżać balsamami, masłami, aby zmiękczyć naskórek.

Preparaty powstrzymujące wrastanie włosów

Włosy mogą wrastać niezależnie od depilowanej okolicy – pachy nogi, ręce, plecy. Najczęściej jednak zdarza się to w tych miejscach, gdzie włosy są zazwyczaj delikatne – przede wszystkim ręce i nogi. Gdy zdarzy się już taka nieprzyjemna sytuacja, warto skorzystać najpierw z odpowiednich preparatów, przeznaczonych do wrastających włosów. Są nimi między innymi preparaty firmy Nisim. Warto zacząć od kosmetyków, gdyż po interwencji kosmetyczki lub chirurga – zależnie od zastanego stanu – zabieg może skończyć się nawet blizną.

Choć wrastające włosy nie brzmią strasznie, to stan zapalny jaki mogą wywołać niesie za sobą już takie ryzyko. Firma Nisim oferuje całą gamę produktów po depilacji – są to spraye oraz lotion do smarowania. Zmniejszają ryzyko wrastania włosów, a także wydłużają czas wzrostu włosa, dzięki czemu można się rzadziej depilować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *