Zakres obowiązków adwokata

Wielu ludziom adwokat kojarzy się tylko z pracą w sądzie w trakcie orzekania w materiach kryminalnych bądź też gospodarczych. W naszych realiach praca mecenasa zdecydowanie wykracza poza ten zakres. Adwokaci przeprowadzają całą masę działań pozasądowych, które zezwalają na dochodzenie i ochronę naszych praw bez konieczności wprowadzania w to sądu. Świetnym przykładem może posłużyć obrona praw własnościowych czy spadkowych, gdzie adwokaci asystują w obronie własności rzeczy należących do prawowitego właściciela, chroniąc w ten sposób o jego interesy. W świadczone usługi wchodzi również na przykład pozyskiwanie odszkodowania za błędy medyczne bądź też za niestaranne wykonanie usługi. W takich wypadkach często udaje się dojść do porozumienia zanim jeszcze temat znajdzie swój kres w sądzie.

Adwokat w obronie Twoich praw

Kancelaria adwokacka może również przyjść Ci z wsparciem w wypadku straty pracy – jeżeli takowe zwolnienie było nieuzasadnione adwokat będzie w stanie efektywnie starać się o przywrócenie miejsca pracy jak i o odszkodowanie i stracone dochody powiązane ze stratą pracy.
Z innej strony – usługi adwokatów i kancelarii prawnych są nierzadko używane poprzez przedsiębiorstwa do opiniowania sygnowanych umów a także windykacji należności.

W 2015 roku sieć firm świadczących obsługę adwokata jest przyzwoicie rozwinięta. Obecnie nie ma regionu w którym nie funkcjonowałaby chociaż jedna kancelaria adwokacka. Na przykład w województwie śląskim, w Rudzie Śląskiej działa ich ponad 10, a w o wiele mniejszym Mikołowie – kilka kancelarii adwokackich z tego powodu zawsze wybierając adwokata warto spojrzeć w jego życiorys, czy dba o swój rozwój zawodowy, oraz – ewentualnie – poszukać na jego temat opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *