Powraca moda na grzejniki retro

Nadszedł zmierzch mody na zimne mieszkania rodem z oferty Ikei? W ostatnich miesiącach zdecydowanie urosła sprzedaż w firmach sprzedających kaloryfery zdobione w stylu retro. Czy oznacza to początek nowej mody? Postaramy się odnaleźć odpowiedź na to pytanie w dzisiejszym artykule.

Retro – ale to już było?

Nowomodny trend promowany w gazetkach szwedzkich supermarketów meblowych niekoniecznie zaspokaja wszystkie gusta. W szczególności tyczy się to osób bogatszych osób, których gusta są nierzadko wyszukane i stać ich na wykończenie domu od początku do końca tak, jak chcą, a nie tak jak im zasoby pieniężne pozwalają. W powodzi setek identycznych wzorów chcą się jakoś wyróżnić, a metodą jest oczywiście zaprojektowanie domu czy biura w stylu minionym. Zamożne osoby wypatrują odnowionych sprzętów z dawnych wieków, inwestują w poprawne malowanie i wykończenia które mają korespondować stylowo z aranżowanym wnętrzem. Ostatnim elementem poszukiwanym w ciągu planowania wnętrza są najczęściej grzejniki – wielokrotnie lekceważone, po wykończeniu wnętrza w wysokim standardzie często zostają najsłabszym punktem pomieszczenia. O ile stosunkowo łatwo jest wypatrzyć lampę z dawnych lat, o tyle producentów grzejników dekoracyjnych w owym nurcie istnieje niewielu.

Stawiamy na wysoka jakość

Poszukując grzejników pasujących do domu osoby bogate kierują się przeważnie stylem i klasą skonstruowania takiego kaloryfera. W owym przypadku „z miejsca” odrzucane są produkcje z Chin – takie kaloryfery, wykonane z aluminium lub stali, nie są w stanie spełnić wyśrubowanych wymagań.
W Polsce na szczęście działa mała grupa wytwórców grzejników, spośród nich poniektórzy – w tym np FUPH Jędrzejewski z Kobióra – proponują produkcję grzejników ozdobnych na indywidualne zamówienia. W wypadku polskich producentów spotykamy się z grzejnikami wytwarzanymi z dobrej próby surowców – miedzi i mosiądzu. Nabywając grzejniki w opcji w jakiej nabywane przez nas grzejniki dekoracyjne są budowane na nasze indywidualne zlecenie ma również taki atut, iż możemy sami dopasować rozmiary tworzonego produktu i posiadać wpływ na jego finalny wygląd.

Zamawiamy grzejnik – informacje o produkcji

Producenci grzejników robionych na zamówienie produkują na podstawie własnych zapleczy warsztatowych i schematycznych metod produkcji, więc też nie odkryjemy tam przeróżnego typu ekskluzywnych opisów technologii. Kluczowym sprawdzianem tego, czy określone rozwiązanie jest używane w wytworze końcowym jest to, czy… funkcjonuje. To zresztą również tyczy się materiałów – używane przez producentów miedź i mosiądz wyśmienicie przewodzą energię, a w efekcie wyrabiane grzejniki ogrzewają się nadzwyczaj szybko i mają wysoką skuteczność grzewczą.
W trakcie zlecania produkcji Nabywca może wyselekcjonować jego kolor – który nie zawsze musi oznaczać malowanie proszkowe. Producenci oferują dodatkowo wykończenie grzejników w unikatowych standardach: chrom, grafit, złoto czy nikiel szczotkowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *