Szampon Nisim Biofactors na wypadanie włosów

Test szamponu Nisim z linii Biofactors przypadł na okres zimowy, począwszy od początku stycznia do ostatnich tygodni marca tego roku. Testowana była przez nas wersja dla włosów przetłuszczających się. Litrowy szampon trafił do mężczyzny w wieku 33 lat, u którego w ciągu ostatnich kilku miesięcy nasiliły sie objawy łysienia androgenowego.Problem z wypadaniem włosów pojawił się na początku lata 2014. Wcześniej oczywiście powoli traciłem włosy, jednak nie było to nic, co budziłoby moje jakiekolwiek obawy. Z początkiem lata, prawdopodobnie po wakacjach spędzonych w Grecji, zauważyłem nasilenie się łysienia i podnoszenie się zakoli. Kiedy koleżanka zaproponowała mi możliwość przetestowania szamponu chętnie z niej skorzystałem.

Pierwsze wrażenie

Szampon ładnie pachnie, dobrze się pieni i pozostawia włosy jakby inne w dotyku niż zwykłe szampony. Trudno to opisać słowami, ale wychodząc spod prysznica do momentu wysuszenia włosów miałem wrażenie że coś na nich jeszcze jest. Co ważne, w przypadku krótkich włosów, często spotykanych u mężczyzn, wystarczy dosłownie kilka kropel szamponu do jednokrotnego umycia głowy. W moim przypadku przełożyło się to na ponad trzymiesięczne korzystanie z jednej butelki szamponu.

Działanie szamponu Nisim

Po trzecim myciu zauważyłem zwiększenie wypadania włosów, jednak po konsultacji dowiedziałem się,że jest to związane z oczyszczaniem skóry głowy. Trochę mnie to przestraszyło, w końcu szampon miał zapobiegać wypadaniu włosów a nie je potęgować, jednak zaufałem i… to był dobry wybór. Wypadanie włosów ustało po 3-4 kolejnych myciach, i od tego momentu stopniowo ilość wypadających włosów się zmniejszała. Po około trzech tygodniach stosowania zrobiłem test, i myłem głowę nad dużą miską,  zlewając do niej całość zużywanej wody, a następnie sprawdziłem ile włosów straciłem podczas tego mycia i z zadowoleniem stwierdziłem że nie ma tam więcej niż kilka włosów.

Szampon stosowałem codziennie, i do końca stosowania ilość wypadających włosów się nie zmieniła. Dodatkowo zamówiłem we własnym zakresie ekstrakt stymulujący porost włosów Oryginal Formula który powinien „zwrócić” mi przynajmniej część z utraconych włosów, jednak na opinie o nim jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, ponieważ stosuję go dopiero od około 10 marca.

Opinia końcowa

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z szamponu i na własne potrzeby również go będe stosował, choć raczej przejdę już do mycia co drugi dzień. Nie miałem wcześniej żadnych doświadczeń z podobnymi specyfikami, więc trudno mi się odnieść do tego jaką skuteczność miałoby u mnie stosowanie innego rodzaju kuracji.

Szampon można kupić w sklepie internetowym firmy Nisim: nisim.pl

Nisim Biofactors

Nisim Biofactors
9

Skuteczność

95/10

  Wydajność

  100/10

   Zapach

   75/10

    Cena do jakości

    90/10

     Zalety

     • - Skuteczność
     • - Wydajność
     • - Przyjemny zapach
     • - 4 rozmiary pojemności do wyboru

     Wady

     • - Stosunkowo wysoka cena

     Dodaj komentarz

     Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *